Tipy na: Válečné filmy

the-imitation-game-poster-610x250

Drama Thrillery Válečné

Kód Enigmy

Alana Turing (Benedict Cumberbatch) je britský matematik a kryptoanalytik, který je celý život provázen hádankami, tajnými šifrovacími kódy a dalšími utajenými zprávami. Tohoto, tak trochu “podivína” bude Británie potřebovat v nejtěžším úkolu, který může zkrátit 2 světovou válku o několik let a zachránit tak miliony lidí. Jak si ovšem Alan poradí s šifrovacím zařízením, které se každý den kompletně celé mění? Dokáže se stát součástí týmu a vytvořit, něco co ještě nikdo nedokázal? Šifrovací stroj Enigma totiž není sousto pro běžného člověka. Tím ovšem Alan rozhodně ale není, že?…Snímek natočený podle skutečné události. (more…)

Read More
zelezna-srdce-1

Akční Drama Válečné

Železná srdce

Píše se duben 1945 v době, kdy se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě. Posledního nejdůležitějšího velení se ujímá válečný veterán a armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), který má na starosti tank Sherman a jeho pětičlennou posádkou, která je na cestě na vražednou misi v týlu nepřítele. Na tank Sherman a jeho posádku ovšem přichází nepěkné překvapení, když zjistí, že mezi nimi a vítězstvím spojenecké armády stojí pouze oni a tak je co nejdůležitější, aby za každou cenu dokáželi udržet důležitý vojenský bod v podobě křižovatky. (more…)

Read More
vikings

Akční Drama Historické Válečné

Vikings

Seriál Vikings sleduje příběh Ragnara Lothbroka (Travis Fimmel) odvážného vikinga považovaného za největšího hrdinu své doby. Ragnar, který je přesvědčený, že všechno bohatství se skrývá na západě se snaží přesvědčit i o stejném názoru svého vůdce – Earl Haraldson. Earl je ovšem zcela opačného názoru a nechce se stavět v žádné riziko, které by mohlo přinést neúspěch.
(more…)

Read More
lidice-1

Drama Historické Válečné

Lidice

Příběh Lidic je příběhem obyčejných lidí, kteří se absurdní shodou náhod připletli do cesty dějinám. Podle scénáře Zdeňka Mahlera, oceněného cenou Sazky v r. 2007, nabízí pohled na tragický osud Lidic za 2. světové války z neobvyklé perspektivy.


Přibližuje osudy obyvatel Lidic skrz mezilidské vztahy, a to zejména lásku, která stojí na začátku celého příběhu. Jde o velkofilm plný emocí, který poukazuje na to, jak zdánlivé maličkosti mohou změnit chod dějin a způsobit tragédii. Rok 1942 – německá propaganda úzkostlivě tají genocidu páchanou na civilním obyvatelstvu. Po atentátu na druhého muže třetí říše Reinharda Heydricha však udělá výjimku. Po vypálení malé české vesnice Lidice vše vyhlásí do světa. Jako záminka k vypálení obce stačí jeden milostný dopis. V době svého tragického konce, v červnu 1942, měly Lidice za sebou dějiny trvající nejméně šest staletí. Nacisté chladně popravili všechny lidické muže, ženy a děti nechali převézt do koncentračního tábora. Některé děti dali na převýchovu. Celková bilance – 192 popravených mužů, 58 žen zemřelo v koncentračních táborech a 88 dětí bylo posláno do plynu. Obec Lidice byla vymazána z map a srovnána se zemí. Výpravný velkofilm Lidice je natočen podle skutečné události. (oficiální text distributora)

 

Délka filmu: 126 Minut

Hodnocení: 70%

Premiéra: 02.06.2011

Hrají: Karel Roden, Zuzana Fialová, Roman Luknár, Zuzana Bydžovská, Ondřej Novák, Norbert Lichý, Veronika Kubařová, Václav Jiráček, Jan Budař, Joachim Paul Assböck, Sabina Remundová, Milan Kňažko, Pavlína Štorková, Marek Adamczyk, Jiří Vobecký, Jiří Ployhar ml., Karel Zima, Bořík Procházka, Adam Kubišta, Ludmila Šafářová, Ondřej Havel, Marika Šoposká, Jan Vondráček, Miroslav Hanuš, Mariusz Osmelak, Anna Kratochvílová, Šárka Teplíková

Read More
orel-devate-legie-1

Drama Historické Válečné

Orel Deváté legie

Dobrodružné drama z dob římského impéria se stoupající hvězdou stříbrného plátna Channingem Tatumem v hlavní roli. V roce 140 n. l. se dva muži, římský voják Marcus (Tatum) a jeho otrok Esca (Jamie Bell), vydávají na nebezpečnou cestu na sever za hranice dosud známého světa.


Dvacet let před osudnou výpravou se římská Devátá legie pod vedením Flavia Aquily vydala dobývat divoký Sever. Žádný z pěti tisíc vojáků slavné legie se z válečné výpravy nevrátil. Spolu s nimi se ztratil i zlatý Orel, jejich emblém a odznak síly. Nyní se začíná proslýchat, že Orel Deváté legie byl spatřen v divošské svatyni daleko na severu. Flaviův syn Marcus neváhá a v doprovodu svého otroka Escy vyráží do rozlehlých a neprobádaných končin kaledonských hor (dnešní Skotsko) s jasným cílem: postavit se divokým severským kmenům, obnovit čest zmizelého otce a získat nazpět posvátného Orla. (oficiální text distributora)

 

Délka filmu: 114 Minut

Hodnocení: 69%

Jiné názvy: Eagle

Premiéra: 21.04.2011

Hrají: Channing Tatum, Jamie Bell, Mark Strong, Donald Sutherland, Douglas Henshall, Tahar Rahim, Denis O’Hare

Read More

Copyright Filmtip.cooltip.cz 2016 | Šablona poskytnuta od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Freepik.com