Tipy na: Thrillery filmy

phnnglxeqnqzro_1_l

Drama Krimi Thrillery

Gotham – James Gordon v městě plném padouchů

csfd

77%

filmtip

81%

Gotham, přesně to je místo pro všechny padouchy, stvůry a monstra, která se kdy na planěte zemi objevila. Proti nim stojí GCPD, charismatický James Gordon a jeho dobrý parták Harvey Bullock. Tihle dva v čele gothamské policie každý den bojují proti všemu špatnému, co se v jejich městě děje a snaží se vyrovnat imaginární váhu mezi dobrem a zlem. Podsvětí Gothamu je ovšem nemilosrdné a Gordon s Bullockem to nebudou mít vůbec jednoduché, obzvláště, když mu začne vládnout sadistický padouch Oswald Cobblepot, známý také pod přezdívkou Tučnák. Celý příběh neustále sleduje Gordona a jeho životní pletky a to jak pracovní, tak i milostné. Gotham je v poslední době mým jedním z nejoblíbenějších seriálů, na který se těším každý týden, vždy se v něm totiž něco dějě, rozhodně se seriál nevleče, jako jsme u některých novinek zvyklý. Doporučuju teda každému shlednout následující trailer na seriál

(more…)

Read More
13-hours-the-secret-soldiers-of-benghazi

Akční Drama Thrillery

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází

csfd

81%

filmtip

83%

Dnes pro vás mám tip na jeden akční trhák, který je natočený podle skutečné události. Příběh je o 6 mariňácích pobývajících aktuálně na americké ambasádě v Benghází, kteří se dostali pod neúprosný nápor zdejší teroristické bojůvky. Ti totiž se na oslovu 11. září rozhodli zaútočit na americkou ambasádu s jasným umyslem “zabít každého američana, kterého uvidí”. S opravdu mizivou nadějí na to, že tito marináci přežijí se rozhodli udělat vše po ochrany svých přátel a bezbranných amerických občanu, kteří na ambasádě působili. Film je dost akční, takže kdokoli kdo má rád trochu střelby, krve a hlavně pořádného dramatu si přijde na své. Pokud vás navnadí tento trailer, tak určitě doporučuji film shlednout :).

(more…)

Read More
Breaking-Bad-1

Drama Krimi Thrillery

Perníkový táta

Walt – perníkový táta je vzorným otcem, manželem a učitelem chemie. Jeho běžný život zcela obrátí strhující zjištění, když je mu diagnostikována rakovina plic. Z neriskujícího Walta, kterého každý tipuje na klidného manželského typa se stává výrobce drog, aby zaplatil za léčbu rakoviny a aby mohl zajistit slibnou budoucnost své rodině. (more…)

Read More
the-imitation-game-poster-610x250

Drama Thrillery Válečné

Kód Enigmy

Alana Turing (Benedict Cumberbatch) je britský matematik a kryptoanalytik, který je celý život provázen hádankami, tajnými šifrovacími kódy a dalšími utajenými zprávami. Tohoto, tak trochu “podivína” bude Británie potřebovat v nejtěžším úkolu, který může zkrátit 2 světovou válku o několik let a zachránit tak miliony lidí. Jak si ovšem Alan poradí s šifrovacím zařízením, které se každý den kompletně celé mění? Dokáže se stát součástí týmu a vytvořit, něco co ještě nikdo nedokázal? Šifrovací stroj Enigma totiž není sousto pro běžného člověka. Tím ovšem Alan rozhodně ale není, že?…Snímek natočený podle skutečné události. (more…)

Read More
non_stop

Akční Mysteriózní Thrillery

NON-STOP

Maršál Bill Marks je i přes svou nenávist k létání jedním ze ,, vzdušných“ šerifů zodpovědných za bezpečí zdejších cestujících v letadle. Jeho běžná práce začíná nástupem do letadla a pouhé kontroly, že všechno jde jak má, ale on sám zjistí, že tomu tak není ihned poté, co se neznámý terorista nabourá do soukromé sítě federálů. Požaduje 150 milionu dolarů, jinak každých 20 minut zabije někoho z letadla. Po první oběti je Billovi jasné, že hrozba je skutečná a že i přesto, že jsou v uzavřeném prostoru letadla, tak není tak jednoduché přijít na skutečného teroristu. Vše komplikuje skutečnost, že zadaný účet je zaregistrovaný na Bilovo jméno. Dokáže si s touto prekérní situaci Liam Neeson v roli maršál poradit? Nebo letadlo s přibližně stovkou cestujících vybouchne pod jeho velením?

 

[php] include “reklama.php”; [/php]

Délka filmu: 107 Minut

Hodnocení: 73%

Premiéra: 27.02.2014

Hrají: Liam Neeson, Julianne Moore, Michelle Dockery, Anson Mount, Omar Metwally, Scoot McNairy, Nate Parker, Corey Stoll, Linus Roache, Bar Paly, Jason Butler Harner, Frank Deal, Lupita Nyong’o, Shea Whigham, Jon Abrahams, Corey Hawkins, Charlotte Kirk, O.T. Fagbenle, Edoardo Costa, Raquel Toro

Read More
lovci_duchu

Drama Fantasy Horory Komedie Mysteriózní Thrillery

Lovci duchů

Sam a Dean Winchestrovi , dva bratři kteří hledají svého ztraceného otce nebyli vychováni jako klasické děti hrající si na schovávanou a ani nebyli zvyklý na vyprávění strašidelných příběhů a báchorek po nocích, ale byli vychováni jako rekruti bojující se zlými duchy a monstry, které žijí mezi námi. Sam je vysokoškolský student práv, který se snaží vyhnout minulosti jeho rodiny na rozdíl od jeho bratra Deana.
(more…)

Read More
kapitan_phillips_2

Akční Dobrodružné Drama Krimi Thrillery

Kapitán Phillips

Film Kapitán Phillips , který je natočen podle skutečné události vypráví o pokusu o unos obrovské nákladní lodi i s celou její posádkou. Posádka očekávající poklidnou cestu při převezení nabraného nákladu z přístavu je ovšem brzo zaskočena. Somálské vody , které jsou v tutu dobu známy častějším výskytem zdejších pirátů se nejeví jako nejlepším řešením ihned po pronásledování nákladní lodi. Kapitánovi je jasné , že se piráti vrátí , ale je mu prozatím doporučeno americkým námořnictvem, aby se řídil zdejšími stanovenými pravidly a za žádnou cenu pirátům nedovolil získat jakéhokoliv rukojmí. Celá posádka se tedy ukryje na lodi, aby tak piráti museli vyjednávat pouze s kapitánem a jeho dvěma pomocníky. Nový somálský kapitán se tedy rozhodne sám osobně prohledat loď a najít tak schovanou posádku za kterou by poté mohl požadovat velmi tučné výkupné. Informovaná posádka ovšem nastraží past a po výpadku elektřiny zajmou jejich pirátského kapitána. Poté nastává nové vyjednávání, které nedopadne zcela  podle očekávání….

 

[php] include “reklama.php”; [/php]

 

 

Délka filmu: 134 Minut

Hodnocení: 81 %

Jiné názvy:Captain Phillips

Premiéra: 21.11.2013

 

Hrají: Tom Hanks, Catherine Keener, Max Martini, Yul Vazquez, Chris Mulkey, Corey Johnson, John Magaro, San Shella, David Warshofsky, Michael Chernus, Omar Berdouni, Faysal Ahmed, Barkhad Abdi, Barkhad Abdirahman, Mahat M. Ali, Mohamed Ali, Issak Farah Samatar

 

 

Read More
pocatek-1

Akční Dobrodružné Sci-fi Thrillery

Počátek

Dom Cobb se svou ženou Mal se zabývají nevšední věcí – průnikem reality a snů a možností své sny ovládat nebo v nich dokonce žít. Vytvoří spolu ve svém snu nový svět, kde spolu žijí padesát let. Ale pozor! Padesát let ve snu jsou ve skutečnosti necelé tři roky v realitě – ve snu totiž běží čas pomaleji.


 
 
 
 
 
 

[php] include “reklama.php”; [/php]

 

Dom si ale začne uvědomovat, že to tak dál nejde a přemluví ženu, aby společně ukončili život pod jedoucím vlakem, což je jediná možnost, jak se dostat zpět do reality.
Při návratu do reality je ale jeho žena natolik zmatená, že má pocit, že nežije v realitě, ale stále ve snu a rozhodne se vrátit se zpět do své reality…Před tímto rozhodnutím, ale stihla nahlásit právníkům, že Dom se ji snaží zabít. Proč to udělala? Byl to jednoduchý pokus o vydírání – chtěla, aby ho to donutilo odejít s ní.

Po její sebevraždě se Dom stále věnuje svému nevšednímu koníčku. Je podezřelý z její vraždy a je tedy také nemyslitelné, aby se vrátil domů a staral se o své děti. Stvoří tedy tým, se kterým plní netradiční zakázky, například vnuknutí někomu do snu a získání jeho tajemství. Vše se daří skvěle, ale Dom se stále nemůže zbavit myšlenek na milovanou ženu a neustále se mu v jeho snech a podvědomí objevuje jako zhoubný vir, který ničí mise. Najme tedy zručnou „architektku snů“, která vloží do jejich pseudoreality vlastní potenciál a spolu s ní a s týmem se vydávají splnit nelehký úkol.

Jejich úkolem je vnuknout myšlenku do dědice velké korporace, do Fischera. Má si myslet, že jeho otec po něm chtěl, aby velkou korporaci rozdělil. O kolik je ale těžší myšlenku vnuknout, než ji ukrást, se mají brzy přesvědčit. Domovi dojde, že nebude stačit jedna vrstva snu, dokonce ani sen ve snu. Při dlouhém letu do Sydney uspí Fischera a v první fázi snu ho unesou. Nepočítají ale s tím, že Fischer má již své podvědomí cvičené tréninky, a to se velmi brání zásahům zvenčí. Stanou se aktéry několika přestřelek, kde je při jedné dokonce zasažen muž, který je na práci najal. Pokud zemře, je zde velké riziko, že uvízne v Limbu – v paralelním snovém světě.

Ve snu ve snu již Dom přejde na jinou taktiku. Namluví Fischerovi, že je hlavní vůdce jeho „snové stráže“ a brání komukoliv dostat se do Fischerova podvědomí. A dostávají se do snu ve snu ve snu. Ještě pořád se neztrácíte? Věřte, že bude hůř.

Ve snu ve snu ve snu se snaží Fischer dostat se do tajného sejfu, kde měl otec tajnou závěť. Ve skutečnosti ale ani sejf, ani tajná závěť neexistuje. Když je již před sejfem, najednou se objeví Mal a zabije ho. Jak to nyní vyřešit? Naskýtá se zde ještě možnost snu ve snu ve snu ve snu, ale není to moc riskantní? Jak vše Dom vyřeší? Podaří se mu ještě spatřit svou ženu a strávit s ní čas? Podaří se mu splnit nevšední misi? Uvidí ještě své děti?

Film je z mého pohledu naprosto dokonalý. Je zde nevšední a originální téma, skvělé efekty (například při akčních scénách boje při nulové gravitaci budete opravdu valit oči), dokonalá emotivní hudba, složitá zápletka a naprosto nečekaný a dech beroucí konec, po kterém budete ještě několik minut uvažovat nad tím, co se tedy hlavnímu hrdinovi stalo a také přemýšlet, jak úžasné musí být žít ve světě, který si stvoříte podle sebe. Malé doporučení – film opravdu není jednoduchý na pochopení, a proto nedoporučuji pouštět jako kulisu například u vaření nebo jako film „na dobrou noc“. Vyžaduje soustředění a cit pro fantazii. Přeji příjemnou podívanou. ( Autor : Danitka )

 

Délka filmu: 148 Minut

Hodnocení: 90%

Premiéra: 22.07.2010

Hrají: Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Ellen Page, Tom Hardy, Ken Watanabe, Dileep Rao, Cillian Murphy, Tom Berenger, Marion Cotillard, Pete Postlethwaite, Michael Caine, Lukas Haas, Taylor Geare, Talulah Riley, Michael August, Ryan Hayward

Read More
mission-impossible-ghost-protocol-1

Akční Dobrodružné Thrillery

Mission Impossible – Ghost Protocol

Špionážní agentura IMF má obrovský problém. Právě když její eso, Ethan Hunt (Tom Cruise), provádělo tajnou operaci v Moskvě, spáchal kdosi úspěšný bombový útok na Kreml. Ruští představitelé jsou rozezlení na nejvyšší míru, a mluví dokonce o válečném aktu.

 

 

 
 

 

[php] include “reklama.php”; [/php]

A protože se všechny nitky sbíhají právě u IMF, americký prezident dá pro jistotu od agentury oficiálně ruce pryč vyhlášením „Ghost Protocolu“, čímž ji odřízne od zdrojů, zázemí, podpory a z jejích členů udělá lidi na odstřel. To rozhodně není přehánění – krátce po tomto byrokratickém úderu umírá násilnou smrtí její oficiální šéf (Tom Wilkinson). Ethan Hunt se proto pokusí o nemožné. Společně s trojicí věrných a odhodlaných kolegů (Simon Pegg, Paula Patton a Jeremy Renner) se pokusí najít pachatele útoku a smýt tak ze sebe veškerou vinu. Jak bylo řečeno už v úvodu, tahle mise bude skutečně nesplnitelná. (oficiální text distributora)

 

Délka filmu: 133 Minut

Hodnocení: 82%

Premiéra: 15.12.2011

Hrají: Tom Cruise, Jeremy Renner, Simon Pegg, Paula Patton, Michael Nyqvist, Vladimir Mashkov, Samuli Edelmann, Ivan Shvedoff, Anil Kapoor, Léa Seydoux, Josh Holloway, Miraj Grbic, Tom Wilkinson, Michelle Monaghan, Darren Shahlavi, Brian Caspe, Ivo Novák, Ving Rhames, Pavel Kříž

Read More
proklety-ostrov-male

Drama Mysteriózní Thrillery

Prokletý ostrov

Federální maršál Edward Teddy Daniels dostane případ na temném ostrově, kde se nachází ústav pro duševně choré. Spolu s kolegou Chuckem mají vypátrat tajemné zmizení místní pacientky Rachel Solando. Již v prvních chvílích ale zjistí, že tamní personál, a hlavně vedoucí osoby, k němu velkou důvěru nemají.


 

 
 
 
 
 

 

 
 

 

[php] include “reklama.php”; [/php]

 

Teddy zjistí, že Rachel se vlastně z cely ani nemohla dostat, a i další věci okolo jejího zmizení jsou podezřelé. A co teprve vzkaz, který našel – „Kdo je 67?“ S Chuckem se stále více a více provrtávají do zákoutí ústavu a zjišťují, že ne vše je tak, jak má být.

Teddy je také válečný veterán. V druhé světové válce osvobozoval jeden z největších koncentračních táborů – Dachau. Dodnes ho trápí otřesné sny a výčitky z jatek táborových dozorců, kterých se účastnil. Dále ho ve snech straší mrtvá žena Dolores, která uhořela při útoku žháře, a na posledním místě se zjevuje zkrvavená holčička, která se ho stále vyptává, proč ji nezachránil. Ale kdopak je ta dívka? Je to snad jedno z dětí, které Rachel utopila?

Další den je ale Rachel objevena. I když musela být na ostrovu plném skal bosa, nikde nemá ani známku jakékoli odřeninky. Nic závratného ale neřekne, její mysl je naprosto pochroumaná. Ve snech ale Dolores Teddyho přivede na další bod jeho mise na ostrově – někde tam by se měl nacházet Ladis – žhář, který dopomohl její smrti! Musí být v bloku C, kde jsou jen nejtěžší případy – pacienti, kterých se bojí i ostatní chovanci, nebezpeční vrahové a násilníci. Při výpadku eletřiny se tam tajně s Chuckem vydají. Ladise však neobjeví, ale i tak se Teddy dozví něco nového – další kus do jeho propletené skládačky.

A je tu další otázka. Je snad možné, že v tajemném majáku probíhají děsivé satanistické zvrácené operace nepřizpůsobivých pacientů? A proč se schovává bývalá lékařka ve skrytých jeskyních na ostrově? Když se konečně Teddy ocitne v majáku, nachází zde jen pracovnu doktora. Ten mu ale konečně řekne pravdu a odpoví mu na všechny jeho otázky…

Naprosto uchvacující dvě hodiny syrové a nepřístupné atmosféry ostrova, která vás ani chvíli nenechá nudit se nebo smutně vzdychat nad tím, jak předvídatelný je vývoj filmu. Každá další minuta pro vás bude více nečekaná a zmatená. Naprosto věřím tomu, že nikdo neodhadne, jak to vlastně s Teddym dopadne. Leonardo DiCaprio je velmi kvalitní herec a opravdu si nevzpomínám, že by mě v nějakém filmu nudil. Jeho výkon je naprosto fascinující a před režisérem Scorsesem smekám svůj pomyslný klobouk. Ale kde je tedy Ladis? Co je Rachel zač? Bylo to s Dolores opravdu tak, jak si to Teddy pamatuje? To už vám prozrazovat nebudu. ( Autor : Danitka )

 

Délka filmu: 132 Minut

Hodnocení: 87%

Jiné názvy: Shutter Island

Premiéra: 25.2.2010

Hrají: Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo, Ben Kingsley, Max von Sydow, Michelle Williams, Emily Mortimer, Patricia Clarkson, Jackie Earle Haley, Ted Levine, John Carroll Lynch, Elias Koteas, Robin Bartlett, Christopher Denham, Nellie Sciutto, Joseph Sikora, Curtiss Cook, Raymond Anthony Thomas, Joseph McKenna, Ruby Jerins, Tom Kemp, Bates Wilder, Lars Gerhard, Matthew Cowles, Jill Larson, Ziad Akl, Dennis Lynch, John Porell, Drew Beasley, Joseph P. Reidy, Bree Elrod, Thomas B. Duffy, Ken Cheeseman, Steve Witting, Michael E. Chapman, Keith Fluker, Darryl Wooten, Michael Byron, Gary Galone, Gabriel Hansen, Cassity Atkins, Rob W. Gray, Alexander Hoffman, Robert Masiello, Danny Carney, Jeffrey Corazzini, Guy A. Grundy, Cody Harter, Daniel Lowney, Dan Marshall, Americo Presciutti, Eric Rollins, Skip Shea, Billy Silvia

Read More

Copyright Filmtip.cooltip.cz 2016 | Šablona poskytnuta od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Freepik.com