Tipy na: Mysteriózní filmy

non_stop

Akční Mysteriózní Thrillery

NON-STOP

Maršál Bill Marks je i přes svou nenávist k létání jedním ze ,, vzdušných“ šerifů zodpovědných za bezpečí zdejších cestujících v letadle. Jeho běžná práce začíná nástupem do letadla a pouhé kontroly, že všechno jde jak má, ale on sám zjistí, že tomu tak není ihned poté, co se neznámý terorista nabourá do soukromé sítě federálů. Požaduje 150 milionu dolarů, jinak každých 20 minut zabije někoho z letadla. Po první oběti je Billovi jasné, že hrozba je skutečná a že i přesto, že jsou v uzavřeném prostoru letadla, tak není tak jednoduché přijít na skutečného teroristu. Vše komplikuje skutečnost, že zadaný účet je zaregistrovaný na Bilovo jméno. Dokáže si s touto prekérní situaci Liam Neeson v roli maršál poradit? Nebo letadlo s přibližně stovkou cestujících vybouchne pod jeho velením?

 

[php] include “reklama.php”; [/php]

Délka filmu: 107 Minut

Hodnocení: 73%

Premiéra: 27.02.2014

Hrají: Liam Neeson, Julianne Moore, Michelle Dockery, Anson Mount, Omar Metwally, Scoot McNairy, Nate Parker, Corey Stoll, Linus Roache, Bar Paly, Jason Butler Harner, Frank Deal, Lupita Nyong’o, Shea Whigham, Jon Abrahams, Corey Hawkins, Charlotte Kirk, O.T. Fagbenle, Edoardo Costa, Raquel Toro

Read More
lovci_duchu

Drama Fantasy Horory Komedie Mysteriózní Thrillery

Lovci duchů

Sam a Dean Winchestrovi , dva bratři kteří hledají svého ztraceného otce nebyli vychováni jako klasické děti hrající si na schovávanou a ani nebyli zvyklý na vyprávění strašidelných příběhů a báchorek po nocích, ale byli vychováni jako rekruti bojující se zlými duchy a monstry, které žijí mezi námi. Sam je vysokoškolský student práv, který se snaží vyhnout minulosti jeho rodiny na rozdíl od jeho bratra Deana.
(more…)

Read More
hugo-a-jeho-velky-objev-velke

Dobrodružné Drama Mysteriózní Rodinné

Hugo a jeho velký objev

Hugo Cabret (Asa Butterfield) je neobyčejný kluk, který po otcově smrti žije na pařížském vlakovém nádraží u strýce alkoholika, jenž tu pracuje jako seřizovač nádražních hodin. Po tátovi Hugo zdědil vynalézavost a robota s klíčovou dírkou ve tvaru srdce, který možná ožije, pokud se do ní vloží ten správný klíč, a předá chlapci otcův vzkaz. Alespoň v to doufá.

 

 

 

[php] include “reklama.php”; [/php]

Neutišitelná zvědavost přivede Huga k nerudnému prodavači mechanických hraček (Ben Kingsley) a od něj i k jeho chráněnce (Chloe Grace Moretz), která, ač je to neuvěřitelné, drží v rukou klíč k rozluštění Hugovy životní záhady. Jak k němu přišla? Jaké tajemství skrývá její adoptivní prarodič, že o něm nesmí nikdo mluvit? Skrývá robot skutečně otcův vzkaz? A dokáže Hugo na všechny tyhle otázky odpovědět dřív, než ho dostihne ruka zákona v podobě přísného nádražního hlídače (Sacha Baron Cohen) a pošle ho do sirotčince? (oficiální text distributora)

 

Délka filmu: 140 Minut

Hodnocení: 84 %

Jiné názvy: Hugo a jeho veľký objav

Premiéra: 2.2.2012

Hrají: Asa Butterfield, Ben Kingsley, Sacha Baron Cohen, Chloë Grace Moretz, Helen McCrory, Jude Law, Christopher Lee, Frances de la Tour, Richard Griffiths, Ray Winstone, Emily Mortimer, Michael Stuhlbarg, Michael Pitt

Read More
Sherlock-holmes-hra-stinu-1

Akční Dobrodružné Krimi Mysteriózní

Sherlock Holmes: Hra stínů

Sherlock Holmes býval nejchytřejším mužem salónu… až dosud. Na scéně je ovšem nový kriminalistický mozek – profesor Moriarty (Jared Harris), který se intelektuálně Holmesovi nejen vyrovná, ale jeho cit pro špatnost spolu s naprosto chybějícím pocitem svědomí mu vlastně může pomoci slavného detektiva předstihnout.


 

 
 

 
[php] include “reklama.php”; [/php]

Když najdou rakouského korunního prince mrtvého, podle důkazů, jak je interpretuje inspektor Lestrade (Eddie Marsan), to vypadá na sebevraždu. Ale Sherlock Holmes usuzuje, že princ se stal obětí vraždy, která je navíc pouze kouskem větší a daleko zlověstnější záhady, kterou zkonstruoval profesor Moriarty. Při výkonu služby, spojené se zábavou, Holmes najde stopu v podzemním pánském klubu, kde Holmes spolu se svým bratrem Mycroftem Holmesem (Stephen Fry) zapíjejí poslední noc svobody Dr. Watsona. Právě tady se Holmes seznámí se Sim (Noomi Rapace), cikánskou kartářkou, která vidí víc, než prozrazuje. Vyšetřování se stává ještě nebezpečnějším, když se Holmes, Watson a Sim dostávají na starý kontinent. Prohnaný Moriarty je pořád o krok napřed a spřádá sítě smrti a zkázy. Všechno je součástí většího plánu, který, pokud vyjde, změní celé dějiny. (oficiální text distributora)

 

Délka filmu: 129 Minut

Hodnocení: 84%

Jiné názvy:

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Premiéra: 05.01.2012

Hrají: Robert Downey Jr., Jude Law, Rachel McAdams, Noomi Rapace, Stephen Fry, Jared Harris,Kelly Reilly, Eddie Marsan, Geraldine James, Gilles Lellouche, Sebastian Moran

Read More
proklety-ostrov-male

Drama Mysteriózní Thrillery

Prokletý ostrov

Federální maršál Edward Teddy Daniels dostane případ na temném ostrově, kde se nachází ústav pro duševně choré. Spolu s kolegou Chuckem mají vypátrat tajemné zmizení místní pacientky Rachel Solando. Již v prvních chvílích ale zjistí, že tamní personál, a hlavně vedoucí osoby, k němu velkou důvěru nemají.


 

 
 
 
 
 

 

 
 

 

[php] include “reklama.php”; [/php]

 

Teddy zjistí, že Rachel se vlastně z cely ani nemohla dostat, a i další věci okolo jejího zmizení jsou podezřelé. A co teprve vzkaz, který našel – „Kdo je 67?“ S Chuckem se stále více a více provrtávají do zákoutí ústavu a zjišťují, že ne vše je tak, jak má být.

Teddy je také válečný veterán. V druhé světové válce osvobozoval jeden z největších koncentračních táborů – Dachau. Dodnes ho trápí otřesné sny a výčitky z jatek táborových dozorců, kterých se účastnil. Dále ho ve snech straší mrtvá žena Dolores, která uhořela při útoku žháře, a na posledním místě se zjevuje zkrvavená holčička, která se ho stále vyptává, proč ji nezachránil. Ale kdopak je ta dívka? Je to snad jedno z dětí, které Rachel utopila?

Další den je ale Rachel objevena. I když musela být na ostrovu plném skal bosa, nikde nemá ani známku jakékoli odřeninky. Nic závratného ale neřekne, její mysl je naprosto pochroumaná. Ve snech ale Dolores Teddyho přivede na další bod jeho mise na ostrově – někde tam by se měl nacházet Ladis – žhář, který dopomohl její smrti! Musí být v bloku C, kde jsou jen nejtěžší případy – pacienti, kterých se bojí i ostatní chovanci, nebezpeční vrahové a násilníci. Při výpadku eletřiny se tam tajně s Chuckem vydají. Ladise však neobjeví, ale i tak se Teddy dozví něco nového – další kus do jeho propletené skládačky.

A je tu další otázka. Je snad možné, že v tajemném majáku probíhají děsivé satanistické zvrácené operace nepřizpůsobivých pacientů? A proč se schovává bývalá lékařka ve skrytých jeskyních na ostrově? Když se konečně Teddy ocitne v majáku, nachází zde jen pracovnu doktora. Ten mu ale konečně řekne pravdu a odpoví mu na všechny jeho otázky…

Naprosto uchvacující dvě hodiny syrové a nepřístupné atmosféry ostrova, která vás ani chvíli nenechá nudit se nebo smutně vzdychat nad tím, jak předvídatelný je vývoj filmu. Každá další minuta pro vás bude více nečekaná a zmatená. Naprosto věřím tomu, že nikdo neodhadne, jak to vlastně s Teddym dopadne. Leonardo DiCaprio je velmi kvalitní herec a opravdu si nevzpomínám, že by mě v nějakém filmu nudil. Jeho výkon je naprosto fascinující a před režisérem Scorsesem smekám svůj pomyslný klobouk. Ale kde je tedy Ladis? Co je Rachel zač? Bylo to s Dolores opravdu tak, jak si to Teddy pamatuje? To už vám prozrazovat nebudu. ( Autor : Danitka )

 

Délka filmu: 132 Minut

Hodnocení: 87%

Jiné názvy: Shutter Island

Premiéra: 25.2.2010

Hrají: Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo, Ben Kingsley, Max von Sydow, Michelle Williams, Emily Mortimer, Patricia Clarkson, Jackie Earle Haley, Ted Levine, John Carroll Lynch, Elias Koteas, Robin Bartlett, Christopher Denham, Nellie Sciutto, Joseph Sikora, Curtiss Cook, Raymond Anthony Thomas, Joseph McKenna, Ruby Jerins, Tom Kemp, Bates Wilder, Lars Gerhard, Matthew Cowles, Jill Larson, Ziad Akl, Dennis Lynch, John Porell, Drew Beasley, Joseph P. Reidy, Bree Elrod, Thomas B. Duffy, Ken Cheeseman, Steve Witting, Michael E. Chapman, Keith Fluker, Darryl Wooten, Michael Byron, Gary Galone, Gabriel Hansen, Cassity Atkins, Rob W. Gray, Alexander Hoffman, Robert Masiello, Danny Carney, Jeffrey Corazzini, Guy A. Grundy, Cody Harter, Daniel Lowney, Dan Marshall, Americo Presciutti, Eric Rollins, Skip Shea, Billy Silvia

Read More
skrys-1

Horory Mysteriózní Thrillery

Skrýš

Hlavní roli zde má forenzní psychiatrička Cara Jessupová, která se zabývá vážnými případy psychických poruch, převážně případy, které jí doporučí její otec. Sama má za sebou velkou rodinnou tragédii a péče o dceru Samanthu jí činí problémy. Jednou se setká s případem Davida Bernburga.
 

 

 
 

 

 
 

 
 

 
 

 

 
[php] include “reklama.php”; [/php]
Zpočátku se zdá jako obyčejný mladík, který se stal obětí nehody, po které je připoután na invalidní vozík. Poté ale David zvedne telefon a najednou se promění v Adama Sabera. Cara je přesvědčená, že jde o typickou poruchu osobnosti a David si pouze tvoří alter ego jako únik před nepříznivou realitou. Ale jak je možné, že Adam může chodit? Jak je možné, že vznikly dva rozdílné rentgenové snímky? Něco není takové, jaké se zdá. Když poté Cara zjistí, že David je 25 let mrtvý, je zase na začátku. Ale to už začínají záhadně umírat lidé z jejího nejbližšího okolí. Nejdříve začnou kašlat, poté jim na zádech vyraší vyrážka podobná kříži a těsně před smrtí začnou vykašlávat hlínu.

Nejvíc ji ale rozhodí, když zjistí, že i Adam Saber je dávno mrtvý a David-Adam se začne měnit v další alter ega. A aby toho nebylo málo, na zádech Samanthy se objevila vyrážka…

Film je plný napínavých okamžiků, jemně podkreslující hudby a dokonalého napětí. Celou dobu se snažíte hádat, jak to vlastně se záhadným mužem, který má pošramocenou psychiku, je doopravdy. Film vás nutí vymýšlet více či méně bláznivé dedukce, ale závěr vás i tak nesmírně překvapí. Zachrání Cara alespoň někoho ze své rodiny? Podaří se jí bláznivé zabíjení zastavit? A co vlastně je ta avizovaná skrýš? Tajemná hra s vašimi nervy právě začíná.( Autor : Danitka )

 

Délka filmu: 112 Minut

Hodnocení: 71%

Jiné názvy:Shelter

Premiéra: 12.10.2011

Hrají: Julianne Moore, Jonathan Rhys Meyers, Jeffrey DeMunn, Brooklynn Proulx, Brian Anthony Wilson

Read More
tintinova-dobrodruzstvi-1

Animované Dobrodružné Mysteriózní Rodinné

Tintinova dobrodružství

Příběh filmu, inspirovaného po celém světě oblíbenými příhodami knižního a comicsového hrdiny Tintina od belgického autora, publikujícího pod pseudonymem Hergé, sleduje osudy výjimečně zvídavého mladého reportéra Tintina a jeho věrného psího společníka Filuty.

 

 
 
 
 
 

 

 
 

 
 
 

 

[php] include “reklama.php”; [/php]

Ti společně narazí na model lodi, který v sobě ukrývá nebezpečné tajemství. Tintin, který je nevědomky vtažen do samého středu několik set let staré záhady, se ocitá na mušce Ivana Ivanoviče Sacharina, ďábelského padoucha, který je přesvědčen, že Tintin ukradl vzácný poklad, spojovaný se zákeřným pirátem zvaným Rudý Rackham. V doprovodu svého psa Filuty, starého mořského vlka kapitána Haddocka a dvojice nešikovných detektivů Kadlece a Tkadlece procestuje Tintin křížem krážem celý svět ve snaze dostat se jako první na místo posledního odpočinku lodi Jednorožec, vraku, který by ve svém nitru mohl skrývat klíč k obrovskému bohatství… A také prastarou kletbu. (oficiální text distributora)

 

Délka filmu: 107 Minut

Hodnocení: 83%

Jiné názvy: Adventures of Tintin

Premiéra: 27.10.2011

Hrají: Jamie Bell, Daniel Craig, Andy Serkis, Cary Elwes, Nick Frost, Simon Pegg, Toby Jones, Mackenzie Crook, Gad Elmaleh, Tony Curran, Sebastian Roché, Phillip Rhys, Mark Ivanir, Alex Hyde-White, Daniel Mays

Read More
bez-dechu-1

Akční Drama Mysteriózní Thrillery

Bez dechu

Mladý Nathan Harper (Lautner) jednoho dne objeví svoji fotografii na webové stránce s pohřešovanými dětmi. Rychle zjišťuje, že jeho “dosavadní” otec a matka rozhodně nejsou jeho skutečnými rodiči.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
[php] include “reklama.php”; [/php]

Nyní chce víc než cokoliv jiného odkrýt svoji pravou identitu. Do cesty se mu však připletou vládní agenti a začíná jej pronásledovat policie. Co stojí za tajemstvím jeho pravého jména a rodiny? Z pronásledování se stává divoká a nebezpečná hra o Nathanův život, ve které při něm stojí jeho přítelkyně Karen (Lily Collins). Svůj boj o pravdu ale Nathan nehodlá vzdát. (oficiální text distributora)

 

Délka filmu: 100 Minut

Hodnocení: 85%

Jiné názvy: Abduction

Premiéra: 29.09.2011

Hrají: Taylor Lautner, Maria Bello, Jason Isaacs, Sigourney Weaver, Alfred Molina, Michael Nyqvist, Lily Collins, Elisabeth Röhm, Aunjanue Ellis, Denzel Whitaker, Roger Guenveur Smith

Read More
hanna-1

Akční Mysteriózní Thrillery

Hanna

Hanna (Saoirse Ronan) je mladá dospívající dívka, která žije spolu s otcem Ericem poblíž Antarktidy. Je silná, vytrvalá a přizpůsobivá divočině, ve které žije. Eric, bývalý pracovník CIA, vychovává Hannu tvrdě, tak aby se stala profesionálním zabijákem.


Jakmile je Hanna připravená na svůj úkol, který sama odstartovala, musí se se vydat do světa.

Hanna bude tajně cestovat po Evropě a přitom bude na útěku před agenty, které za ní vyslala nemilosrdná špiónka, která ukrývá světu vlastní tajemství. Jakmile se Hanna blíží ke svému hlavnímu cíli, je nucena čelit znepokojivým odhalením o své vlastní existenci a o jejím DNA.

 

Délka filmu: 111 Minut

Hodnocení: 72%

Jiné názvy:

Premiéra: 07.07.2011

Hrají: Saoirse Ronan, Eric Bana, Cate Blanchett, Olivia Williams, Michelle Dockery, Tom Hollander, Cyron Bjørn Melville, Jessica Barden, Álvaro Cervantes, Jason Flemyng

Read More
vriskot-4-1

Horory Mysteriózní Thrillery

Vřískot 4

Sidney Prescott, nyní autorka nové self-help knihy, se vrací domů do Woodsboro, které je poslední zastávkou jejího turné k vydané knize. Tady se opět spojí se šerifem Deweym a Gale, kteří jsou nyní manželé, její sestřenicí Jill a tetou Kate. Naneštěstí její návrat přiláká zpátky i Ghostface a tím se Dewey společně s Jill, jejími kamarády a celým městečkem Woodsboro dostávají do nebezpečí.

 


Délka filmu: 105 Minut

Hodnocení: 66%

Jiné názvy: Scream 4

Premiéra: 14.04.2011

Hrají: Neve Campbell, Courteney Cox, Emma Roberts, David Arquette, Rory Culkin, Hayden Panettiere, Marley Shelton, Marielle Jaffe, Kristen Bell, Anna Paquin, Mary McDonnell, Adam Brody, Anthony Anderson, Erik Knudsen, Nancy O´Dell, Brittany Robertson, Lucy Hale, Shenae Grimes, Alison Brie, Aimee Teegarden, Gordon Michaels

Read More

Copyright Filmtip.cooltip.cz 2016 | Šablona poskytnuta od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Freepik.com