Jak jsem poznal vaši matku

jak-jsem-poznal-vasi-matku-1

Komedie Romantické

Jak jsem poznal vaši matku

Posted By admin

Jednotlivé díly začínají vyprávěním Teda v roce 2030. Ted Mosby (hlas Boba Segeta) vykládá svým dětem (dcera a syn) různé příběhy, které vedly k tomu, jak potkal jejich matku. Tyto příběhy (většinou vtipné) jsou hlavním dějem seriálu, jehož hlavními postavami jsou Ted (Josh Randor), Marshall (Jason Segel), Lily (Alyson Hannigen), Barney (Neil Patrick Harris) a Robin (Cobie Smulders).

Děj začíná v roce 2005. Ted, 27-letý architekt, žije se svými přáteli z vysoké školy, kterými jsou Marshall a Lily. Marshall je student práv a Lily učitelka v mateřské školce. Jsou spolu téměř 9 let a Marshall ji požádá o ruku.


 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

[php] include “reklama.php”; [/php]

Jejich zasnoubení způsobí to, že Ted zatouží po vážném vztahu a manželství. A tak začne hledat svou vyvolenou pomocí svého kamaráda Barneyho. Barney je pravý opak Teda a dal by se označit za sukničkáře. Když zajdou do baru a Barney použije na jednu dívku svou oblíbenou větu: „Znáš už Teda?“, seznámíme se s Robin. Kanadská mladá ambiciozní televizní reportérka, která ovšem dostává jen podřadné reportáže. Do té se Ted okamžitě zamiluje. Ona ovšem jeho pocity nesdílí. Později jsou spolu pouze jako velmi dobří kamarádi. Postupně se seznamujeme s vtipnou minulostí každého z party a s jejich rodinami. Děj se odehrává v prostředí New Yorku.

 

Nyní si povíme něco o hlavních hrdinech tohoto amerického seriálu.

Ted Mosby ( Josh Radnor )

Ted Mosby pracuje jako architekt. Jeho největším životním přáním je oženit se, čemuž se snaží přiblížit v jednotlivých dílech. Tak trochu závidí Lily a Marshallovi jejich vztah, protože dívky, se kterými se seznamuje, nemají zájem se vázat. Jeho nejlepším přítelem je Marshall. Ovšem, když je o tom vždy řeč, tak se na jeho místo hlásí jeho druhý nejlepší kamarád Barney.

Marshall Eriksen ( Jason Segel )

Marshall studuje právnickou fakultu, a když Barney a Ted potřebují právníka, je tu vždy nablízku se svou právnickou radou. Pochází z velké rodiny, která bydlí ve městě St.Cloud v Minesotě. A když píšu z velké, tak to myslím doslova. Dalo by se říct, že Marshall se svými necelými 2 metry patří v rodině k těm menším. Je zasnoubený s Lily, která bydlí s ním a Tedem v jednom bytě.

Lily Aldrin ( Alyson Hannigan )

Lily pracuje jako učiteleka v mateřské školce. Bydlí s Tedem a Marshallem. Její zálibou je malování a umění vůbec. Robin se stane její nejlepší kamarádkou. Je úžasná kuchařka a Marshallovi dokonalou partnerkou.

Barney Stinson ( Neil Patrick Harris )

Barney pracuje pro jednu korporátní společnost jménem Altrucel, kde později začne pracovat i Marshall. Jaká je jeho přesná pozice se ale nikdy nedozvíme. Barneyho základním pravidlem je, že vždy a všude nosí oblek. Má dokonce celou velkou skřín, kde má jen tyto drahé a nejspíše kvalitní obleky. Odtud také pochází jeho oblíbená hláška: „Suit up!“ (Nahoď oblek!). Barney, co se vztahu k ženám týče, je pravý opak Teda. Kvůli seznámení je ochoten udělat téměř cokoliv. O svých podivných fíglech a podfucích dokonce sepíše vlastní knihu Playbook (kniha je dokonce k sehnání v českých knihkupectvích). Jeho zájmy jsou laser game, strip club, foxy boxing, nošení obleků, doutníky, ženy…

Robin Sherbatsky ( Cobie Smulders )

 

Robin pochází z Kanady (tudíž je zvyklá na opravdu kruté zimy oproti ostatním) a pracuje jako reportérka pro televizní stanici Metro News One, kde dostává ty nejméně zajímavé reportáže. Nakonec po tom, co za peníze (od Barneyho) říká různá nekorektní slova do televize, zjistí, že její reportáže vůbec nikdo nesleduje, dokonce ani její šéf. S Tedem má velmi komplikovaný vztah, ale má ho velmi ráda. Její kariérní i životní cesta bude také velmi propletená. S Lily tvoří silnou dvojku.

Některé z vtipů v tomto seriálu :

Barney: (na Teda) Radši si najdi jiný pohlaví, protože tvoje členství u mužů právě ruším.

Starší Ted: Bylo to tak zlé, že Barney zkusil být svým vlastním parťákem.
Barney: (na ženu v baru) Ahoj. Už mě znáš?

Barney: Co má Carlos, co já ne?
Robin: Rande dnes večer?
Lily: Oh, zastavit, přetočit, pustit znovu!
Robin: (udělá zvuk přetáčení) Rande dnes večer?

budoucí Ted: Tak děti, chtěly byste slyšet příběh o tom, jak jsem jednou ohluchnul?
syn: (na svoji sestru) Proč se vůbec ptá?
dcera: Já vím, stejně nám to řekne.

Barney: Teda, tam venku je to úžasný. Udělal jsem tolik dobrýho, že z toho mám duševní erekci. To, jak se rozzáří tváře těch méně šťastnejch, když jim dáš horký výživný jídlo. Je na světě lepší pocit?                                                                             Robin: Ještě včera bylo nejlepší, když ti někdo cucá prsty na nohou. A jaks to řekl, chtěl sis plácnout se svojí nohou.

Ted: No tak, musíš jíst. Co ti mám přinést?
Marshall: Pivo.
Ted: Ne, to jsi měl k večeři.
Marshall: Dobře. Tak si dám zbytky.

Premiéra prvního dílu byla 19. září 2005. Kompletně natočeno je zatím 6 sérií po 20 až 24 dílech. V lednu 2012 pokračuje v Americe vysílání sedmé série. V Česku premiérově vysílá seriál How i met your mother Prima Cool. Seriál můžete shlédnout zdarma například na http://himym.kinotip.cz/.

Doporučuji velmi vtipný a zábavný seriál.

Délka filmu: Průměrná délka jednoho dílu 30 Minut

Hodnocení: 89%

Jiné názvy: How I Met Your Mother ( HIMYM )

Premiéra: 19. Září 2005

Hrají: Josh Radnor(Ted Mosby), Jason Segel(Marshall Eriksen), Neil Patrick Harris(Barney Stinson), Alyson Hannigan(Lily Aldrinová), Cobie Smulders(Robin Scherbatsky), David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri, Morena Baccarin, Amy Acker, Mandy Moore, Valerie Azlynn, Danica McKellar, Elizabeth Bogush, Preston Bailey, Heidi Klum, Hayes MacArthur, Bob Saget, Tom Lenk, David Burtka, James Tupper, Erin Cardillo, Britney Spears, Sarah Chalke, Eric Allan Kramer, Neil Jackson, Nikki Griffin, Sharon Madden, Maggie Wheeler, John Cho, James Van Der Beek, Enrique Iglesias, Harry Groener, Jane Seymour, Patricia Belcher, Abigail Spencer, Ashley Williams, Lucy Hale, Jessica Barth, America Olivo, Alyssa Shafer, April Bowlby, Anne Dudek, Floyd Van Buskirk, Nate Torrence, Vanessa Lee Evigan, Lindsay Price, Camryn Manheim, Samm Levine, Kathleen Rose Perkins, Caroline Lagerfelt, Jacqueline Piñol, Rachel Specter, Alan Thicke, Deanna Russo, Erinn Bartlett, Busy Philipps, Vanessa Minnillo, Katie Walder, Hallie Lambert, Megan Mullally, Kristen Schaal, Kelly Stables, Arielle Vandenberg, Heidi Herschbach, Betsy Rue, Marshall Manesh, Martin Starr, Michele Nordin, Orson Bean, Michelle Noh, Adriana Lima, Laura Prepon, Cedric Yarbrough, Robert Wisdom, Wayne Brady, John Getz, Darcy Rose Byrnes, Eric Braeden, Nicole Taylor, Alexis Krause, Beth Riesgraf, Danneel Harris, Renée Taylor, Shammy Dee, Courtney Ford, Buck Kartalian, Rachel Bilson, Christine Woods, Scoot McNairy, Jamie-Lynn Sigler, Raquel Alessi, Jae Head, Amanda Peet, Will Forte, Meredith Scott Lynn, Jennifer Lopez, Kate Micucci, Deanna Webb, Zachary Gordon, Kevin Heffernan, Christina Pickles, Malin Åkerman, Carrie Underwood, Dwight Hicks, Heather Morris, Selita Ebanks, Michael York, Rick Malambri, Michele Boyd, Joe Manganiello, Tess Parker, Catherine Reitman, Camila Greenberg, Jon Bernthal, Jennifer Morrison, Kim Kardashian, Jorge Garcia, Sarah Campbell, Tiffany, Kyle MacLachlan, Bob Odenkirk, Nicole Scherzinger, Virginia Williams, Dawn Olivieri, Vanessa V. Johnston, Cristine Rose, Candice Accola, Ray Wise, Annie Ilonzeh

Stáhnout z Datator Stáhnout z HellSpy

Tagged , ,

Autor: admin

Jsem velký filmový a seriálový fanoušek, který se rád dívá na kvalitní filmy především dnešní tvorby. Oblíbených filmu mam velmi dost , takže spíše řeknu , že mám rád seriál Spartakus, Arrow a Vikngs :)

http://filmtip.cooltip.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Nacházíte se na stránce FilmTip.Cooltip.cz

Home

Copyright Filmtip.cooltip.cz 2016 | Šablona poskytnuta od Theme in Progress | Portál pracuje na Wordpressu | Freepik.com